אנגרי בירדס - המשחק שמשגע את העולם

מאמר זה פורסם ע"י etay2k, בקטגוריה פנאי ובידור, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

עד לפני כמה שנים, חברת Rovio הייתה עוד מפתחת משחקי סלולר פינית. החברה אמנם ייצרה את אחד ממשחקי האסטרטגיה הראשונים למכשירים ניידים שאיפשר לשחקנים להתמודד זה מול זה, אבל לא היה לי שום להיט גדול. הכול השתנה בשנת 2009 כאשר היא הוציאה לשוק את המשחק Angry Birds אשר הפך ללהיט בכל העולם. המשחק שהזכיר משחק קלאסי אחר בשם Worms, נתן לשחקן לשלוט בקבוצה של ציפורים כועסות שרצו לנקום בחזירים אשר לקחו מהם את הביצים. כאשר השחקן הצליח לפגוע בכל החזירים בשלב, אם בצורה ישירה ואם בצורה עקיפה (למשל, ריסוק של בית על גבי אחד החזירים) הוא עבר לשלב הבא.

כמו כל משחק ממכר, גם אנגרי בירדס
מתחיל עם מספר שלבים קלים, ולאט לאט הולך ומסתבך. גם שחקן שמסיים את כל מאות השלבים שיש במשחק, יכול לחזור לשלבים קודמים יותר ולנסות להציג בהם ציון טוב יותר.

השמיים הם הגבול

בראיונות עם אנשי רוביו (בין היתר מול קבוצת מפתחי משחקים ישראלית בשם GameIS), הם הצהירו שמבחינתם , כל המשחקים הבאים שלהם יהיו מבוססי המותג Angry Birds. היו הרבה אנשים שלא האמינו שאפשר לבסס חברת משחקים שלמה על מותג אחד, אבל לאחר ש -
Rovio
הוציאה המשך אמיתי למשחק בשם Angry Birds בחלל עם טריקים נוספים כמו היפוך כוח המשיכה, לא היה כבר ספק שהיא כנראה יודעת מה היא עושה.

לאחר Angry Birds Space, רוביו הצליחה פעם נוספת להמציא מחדש את המותג והוציאה משחק בשם Bad Piggies. מדובר במעין ספינאוף על המשחק המקורי, והפעם החזרזירים הרשעים הם הגיבורים המחפשים אחר הביצים המוחבאות במעמקי נקיקים ושבילים צרים. כמו כן, השחקן לא יורה את החזירים בצורה הרגילה, אלא בונה להם כלי רכב מאולתרים בהם הוא יכול לשלוט באופן חלקי (למשל, באמצעות הפעלת המאוורר האחורי). לא רק שהמשחק זכה לביקורות טובות יחסית, אלא הוא הצליח להתעלות על כל המשחקים הקודמים של Rovio ולהימכר במהירות שיא. קשה לזכור חברה אחרת בתחום המשחקים שהוציאה כל כך הרבה משחקים דומים בפרק זמן כה קצר ועדיין לא הצליחה לשרוף את המותג. אפילו חברות גדולות כמו Electronic Arts מחכות לפחות שנה בין שחרור של משחק חדש בסדרה פופולארית.

עדיין קשה לדעת אם הציפורים הכועסות ימשיכו להטיל ביצי זהב או יפנו את מקומן לחיות אחרות, אבל אין ספק ש - Rovio
שינתה לנצח את חוקי המשחק והוכיחה שגם ממשחק אייפון פשוט אפשר לעשות מיליונים.