ייעוץ תעסוקתי

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

ייעוץ תעסוקתי מוכר גם בשמו 'הכוונה תעסוקתית' והוא תהליך שנועד לסייע לאנשים שנמצאים במצב של 'צומת דרכים' מבחינה תעסוקתית להגיע לבחירה הנכונה מבחינה מקצועית.


ייעוץ תעסוקתי


פעם הקשר בין עובד אל החברה בו הוא עבד היה מעין 'חתונה קתולית', הימים הללו עברו מזמן ובעולם המודרני כל אחד מאיתנו ניצב בפני שינויים ואתגרים בתחום הקריירה. ימים אלו באים לידי ביטוי בעיקר בכך שאנו עוברים עבודות, מקומות גאוגרפיים לצרכיי עבודה וכן משנים כיווני קריירות.


אנשים אשר זקוקים אל ייעוץ תעסוקתי, פעמים רבות, זקוקים לכך בעקבות תחושה של 'תקיעות' או לחילופין תחושה של 'אי מיצוי פוטנציאל' בעבודה בה הם עוסקים כעת. בחירה בכיוונים לא נכונים מבחינה מקצועית יכולה להיות קריטית ולכן בזכות ייעוץ שהינו תעסוקתי ניתן לעזור לאנשים לבצע הסבה מקצועית מדויקת ומקצועית או לחילופין לעזור לאנשים להתחיל בקריירה שנייה.


תהליך הייעוץ התעסוקתי - כיצד זה עובד?


אז כיצד הליך הייעוץ התעסוקתי עובד? ובכן, הליך הייעוץ התעסוקתי הוא בעצם תהליך שכולל בתוכו מבדקים לצד מפגשים עם פסיכולוג שבמהלכם מוערכים הכישורים של הנבדק, מאפייני אישיותו, נטיותיו המקצועיות וכן גם דפוסי ההתנהלות שלו וזה על מנת להצליח לסייע לו למצוא את הכיוון שלו ולמצות את מלוא הפוטנציאל. חשוב להבין שבמהלך הייעוץ התעסוקתי אין תשובה אחת שהיא התשובה הנכונה והמפגש עם הפסיכולוג והמבדקים הם הבסיס לדרך משותפת למציאה של הכיוון התעסוקתי.


במהלך המבדקים והפגישות עם הפסיכולוג עולים כל מיני נתונים אך התהליך מביא בחשבון גם את רצונותיו המקצועיים לצד הצרכים שמשתנים מאדם לאדם. כמו כן, ישנה אופציה נוספת במקום ייעוץ שהינו תעסוקתי והיא אפשרות של לפנות לאימון אישי תעסוקתי כאשר אימון זה מתמקד בתחום של בחירת מקום העבודה.


מתי לפנות לייעוץ תעסוקתי?


אם אדם מוצא את עצמו שואל את אחת השאלות הבאות, רצוי שייקח בחשבון את אופציית הייעוץ התעסוקתי, השאלות, בין היתר, הן: כיצד אוכל להתפתח בארגון בו אני עובד, איך אוכל לעלות את רמת השכר שלי בתפקיד שאני נמצא בו או התפקיד הבא שלי, כיצד אוכל להתקבל לתפקיד אם אין לי ניסיון כלל וכלל.


שאלות נוספות הם: מה מותר וחשוב לשאול בראיון עבודה?, האם המצב בשוק קשה האם יש לי חופש בחירה?, איזה מקצוע ללמוד, איזה מקצוע מתאים לי? איך להשיג את מה שאני מאמין שאני ראוי לו? כיצד אדע במה אני מעוניין לעסוק? למה אני מרגיש חסר כוח לקום ולעשות צעד? יש לי שאלות בראיון עבודה שאני פשוט לא מצליח לענות עליהן? אני לא מרוצה מהחברה/מהתפקיד בו אני נמצא.

עוד מאמר בנושא