הוראה מתקנת

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה לימודים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

בית הספר הוא מקום גדול ובו מגוון רחב של סוגי ילדים. ישנם ילדים אשר משתלבים מהר מאוד באווירה הבית - ספרית ומצליחים בה בצורה הטובה ביותר אך יש ילדים אשר כיתות גדולות, רעש והמולה גורמים להם להצטנף בפינה, מה שמקשה עליהם ללמוד ולהתפתח בצורה הטובה ביותר. לכן, במיוחד עבור הילדים הללו, פותחה שיטת הוראה אשר נקראת הוראה מתקנת. שיטת ההוראה המתקנת היא שיטת הוראה אשר מעניקה לילד את הצרכים הלימודיים שלו בצורה מתאימה לו כך שיוכל ללמוד בצורה טובה ולהגיע להישגים כמו של כל הכיתה בצורה הטובה ביותר. כיום, אנשי החינוך מנסים לזהות את הילדים אשר זקוקים ללימוד בשיטת ההוראה המתקנת כבר מגיל קטן כך שיוכלו לקבל את השיטה הנכונה בלימוד וכך להתקדם עם כל הכיתה בצורה הטובה ביותר.

איך פועלת שיטת ההוראה המתקנת ?

חשוב להדגיש כי שיטת ההוראה המתקנת היא לא לימוד בכיתה טיפולים. שיטת ההוראה המתקנת היא שיטה בה הילד לומד במסגרת פרטנית ייחודית המתאימה לצרכים שלו. בשיטה זו שמים דגש נרחב מאוד על היחס האישי ועל הקשר בין התלמיד כך שהתלמיד ירגיש חופשי לספר למורה את כל שעל ליבו וכך יוכל גם ללמוד בצורה הרבה יותר טובה והרבה יותר נכונה בהתאמה לאופי האישי שלו. בשיטה זו תכנית הלימוד נבנית על פי האופי של הילד, על פי הרקע המשפחתי שלו, על פי מצבים אישיים ועל פי אבחון שמבוצע כך שהשיטה מתאימה לו בצורה הטובה ביותר ומאפשרת לו להתקדם ולהגיע להישגים גבוהים כמו שאר בני כיתתו ללא כל בעיה. לכן, כיום הפכה שיטת הוראה זו לשיטה מקובלת מאוד ובבתי ספר רבים תלמידים נעזרים בה על מנת לשפר את ההישגים שלהם למקסימום האפשרי.

בחינת התועלת בשיעורים

עבור ההורים אשר הילדים שלהם מצטרפים לקבוצות של הוראה מתקנת אחד מן הדברים החשובים ביותר שהם צריכים לבצע הוא בחינת התועלת מהשיעורים הללו. פעמים רבות ניתן לראות ילדים אשר השיטה לא מתאימה לכם והם מגיעים לשיעורים למרות שהם לא מצליחים להפיק מהם שום תועלת ובכדי שיוכלו להשתתף בהם בצורה טובה יש לשנות את גישת הלימוד. לכן, חשוב לעקוב באופן תמידי אך השיעורים והתועלת שלהם ולשמור על קשר עם המורה, בצורה כזו ניתן לעדכן אותה בהתפתחות או חוסר התפתחות של הילד, קשיים ונים שלו וכדומה וכן לקבל כלים להמשך עבודה עם הילד בבית.

הוראה מתקנת