מערכות הסקה

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מערכות הסקה המיועדות לחימום ביתי תת רצפתי הפכו להיות טרנד וישראלים רבים מתקינים מערכות אלה כדי לחמם את הבית בחורף הקר. החורף הישראלי אינו דומה לחורף באירופה או בצפון אמריקה אך עדיין יש לחמם את הבית היטב ולהפסיק לסבול מישיבה ממושכת מול תנורי חשמל קטנים או מפזרי חום בלתי יעילים ולבטח שלא לסבול מחימום יקר באמצעות המזגן המלווה ברעש, אוויר יבש וחימום לא יעיל. מערכות הסקה עם חימום תת רצפתי תורמות לחימום יעיל והומוגני ברחבי הבית ולחיסכון ניכר בהוצאות החימום.

איך פועלות מערכות הסקה עם חימום תת רצפתי?

מערכת הסקה עם חימום תת רצפתי כוללת תנור הסקה הפועל על גז, סולר או חשמל. אל המערכת מחוברת צנרת מים חמים הפרוסה ברחבי הבית מתחת לאריחים או מתחת לרצפת הפרקט. תנור ההסקה מחמם את המים ומשאבת מים גורמת להם לנוע בצנרת והחום נפלט באופן אחיד והומוגני ברחבי הבית. חימום תת רצפתי נחשב לחימום היעיל ביותר מכיוון שהחום עולה בדיוק במקום הקר ביותר שמערכות חימום אינן מצליחות לחמם והחום הנעים עולה ומתפשט מעלה.

ללכת יחפים בחורף

מערכות הסקה עם חימום תת רצפתי מפיקות חום נעים ויעיל ברחבי הבית בהתאם לפקדים השולטים על הטמפרטורה המבוקשת בכל חדר. דיירי הבית יכולים ללכת יחפים ולהיות גם בימות החורף הקרים ביותר עם לבוש קיצי בבית. הצנרת מונחת ברחבי הבית תחת כל רצפות החדרים ולכן החום עולה באופן אחיד ואידיאלי.

יתרונות מערכות הסקה עם חימום תת רצפתי

מערכת הסקה עם חימום תת רצפתי נחשבת ליעילה ביותר ואף לחסכונית. באמצעות פריסת צנרת ברחבי הבית נהנים הדיירים מחימום אחיד ויעיל וניתן לחמם גם את חדרי האמבטיה וחדרי הנוחיות. המערכת בטוחה ואינה פולטת גזים רעילים או קרינה ואין סכנת התחשמלות או שריפה העלולה להיגרם מקצר בתנורים חשמליים או התלקחות בעקבות נפילת תנור חשמלי על משטח דליק. באמצעות מתקני בקרה ושליטה מתקדמים ניתן לשלוט על רמת החימום בחדרים השונים ולתכנת תוכנית חימום לשעות בהן דיירי הבית שוהים בעבודה או בלימודים וכך לשמור על חימום נמוך בזמן ההיעדרות מהבית. באופן זה אין צורך לבזבז אנרגיה רבה בחימום הבית כאשר חוזרים מהלימודים והעבודה וחוסכים בהוצאות החימום. מערכות הסקה עם חימום תת רצפתי מציעות חימום שקט ואין צורך לסבול מרעש המפוח של מזגנים. המערכת אסתטית ואינה בולטת לעין וניתן לחבר להסקה רדיאטורים מעוצבים כדי להוסיף יופי לבית או לחמם נקודתית חדר כלשהו.

הסקה
חימום