מלמין בנגרות

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מלמין הוא למעשה שרף בעל פני שטח עמידים וקשיחים. משתמשים בו בעיקר בעבודות עץ שונות, לייצור רהיטים, כשכבת ציפוי וחלק מלוחות עץ, דלתות ומחיצות שונות. החומר משמש רבות כחלק מתהליך ייצור כלי המטבח הנפוצים מפלסטיק. מלמין עמיד מאוד בפני קרינת השמש וקרינה אולטרה סגולית. בנגרות יוצקים שכבה דקה מאוד של

מלמין על לוחות עץ על מנת להגן עליהם ולצפות אותם. במטרה להקנות להם עמידות רבה ואיכותית.


מלמין על לוחות עץ

לוח המלמין עשוי מפיסות עץ גרוסות העוברות תהליך של כבישה חמה כאשר הם מוספגים בשרף (במלמין). עקב החום הגבוה נוצר לוח אחיד קשיח וחזק במיוחד. בסיום הכבישה עצמה, מלטשים את הלוח וחותכים אותו למידות הרצויות.


לוח מלמין, מה הוא?

כאשר שני צידי פלטה עשויה סיבית מודבק נייר מעוצב המוספג במלמין, אותו לוח זוכה לשם לוח מלמין. יש המון סוגים של ניירות מעוצבים למגוון שימושים שונים ורבים. המון דוגמאות עץ שונות, החל מעץ טבעי דרך עץ מעובד ועד דוגמאות בסגנון פורמייקה. בנוסף קיימים צבעים חלקים מכל הסוגים, כמו למשל ברהיטי חדרי ילדים המאופיינים בצבעים עזים והרבה שמחה בעיניים. בלוחות המלמין משתמשים בעיקר לייצור שולחנות, ספריות, מדפים, מזנונים, שידות, ארונות, רהיטים רבים ושונים וארונות מטבח כמובן. את לוחות המלמין מצפים לעתים קרובות בפורניר או בפורמייקה להענקת הטאץ' הסופי לרהיט המיוצר.


יתרונות הלוחות

לוחות המלמין הם זולים מאוד, במיוחד ביחס ללוחות האחרים הקיימים בשוק. הם לא עמידים למים כמו שאר הלוחות, אך לרוב משתמשים בהם במקומות שאינם חשופים לרטיבויות ולמים. אם ברצונכם לאמוד את איכות לוח המלמין, ניתן לעשות זאת על ידי בחינת שבבי העץ המרכיבים אותו וסוגם. ככל שהצפיפות גבוהה יותר - איכות הלוחות גבוהה יותר.


מלמין

צביעת הלוחות

ניתן לצבוע את לוחות המלמין במגוון רחב מאוד של צבעים. הצביעה היא צביעה אטומה ומאפשרת יצירת גימורים שונים ושימוש בסגנונות מיוחדים ופורצי דרך. ניתן למשל להעניק ללוח רמות ברק גבוהות, מראה עתיק, מראה גבישי מיוחד, מלמין תלת מימדי בדוגמאות שונות ועוד. כמובן שישנן גם את הדוגמאות הקלאסיות כמו מט, משי ועוד.


עיצוב הבית

למלמין חלק חשוב מאוד בעיצוב הבית והרהיטים בו. באמצעותו ניתן לעצב רהיטים רבים על פי הזמנה אישית והעבודה איתו מאוד גמישה וזולה. התוצאות יוצאות מרשימות במיוחד בסופו של דבר, על אף העלות הזולה של החומר. הוא אינו מתבלה בקלות והרהיטים מוסיפים אור ושמחה לבית.