כל המידע על טיפולי רפלקסולוגיה

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

שיטת הטיפול באמצעות רפלקסולוגיה היא שיטה אשר עושה שימוש בטיפולים באמצעות כפות הרגליים. מהות שיטת הרפלקסולוגיה היא שניתן לאבחן מצבים בריאותיים שונים ולקבל מידע נרחב על גוף האדם באמצעות שימוש בכפות הרגליים לצורך האבחון והטיפול באמצעות איזון בין הגורמים הגשמיים של המצב הבריאותי לבין הגורמים הנפשיים העשויים להשפיע עליו ולגרום לו. שיטת הרפלקסולוגיה היא אחת השיטות הנפוצות בתחום הרפואה הסינית וניתן לראות יותר ויותר מטופלים הפונים לקבלת טיפול באמצעות השיטה לצד הטיפול הקונבנציונאלי או במקומו.


אבחון באמצעות רפלקסולוגיה

אבחון באמצעות רפלקסולוגיה מבוצע בידי אנשי מקצוע בתחום אשר מבצעים אבחון על ידי בחינת כפות הרגליים של המטופל. האבחון מבוצע באמצעות לחיצות, חימום המקום והזזת כף הרגל במקומות מסוימים. במהלך האבחון יכול המטפל אף לבחור לנסות לטפל בתופעה או התסמינים באמצעות לחיצות והזזת כפות הרגליים במקומות ספציפיים אשר ידועים כמשפיעים על המצב הבריאותי או הנפשי שאובחן.טיפול באמצעות רפלקסולוגיה

טיפול באמצעות רפלקסולוגיה נחשב לתורה שלמה אשר מציגה את מפת כפות הרגליים תוך שימת דגש על הנקודות השונות אשר משפיעות על כל חלק בגוף. לאחר ביצוע האבחון, מבצע המטפל טיפול בכפות הרגליים הכולל לחיצות באזורים הנחשבים כמשפיעים על הבעיה שאובחנה. בנוסף, נעשה שימוש בטכניקות חימום של כפות הרגליים הידועות כמסייעות לפתרון הבעיה תוך שילוב של עיסויים.


מהלך הטיפול

מהלך טיפול רפלקסולוגיה נקבע על ידי כל אחד מהמטפלים על פי הגישה הטיפולית שלו ועל פי האופן בו הוא מאבחן וקובע את אופן הטיפול למטופל. במרבית המקרים, טיפול רפלקסולוגיה כולל סדרה של טיפולים המובנים מראש לטיפול בבעיה הספציפית שאובחנה במהלך הטיפולים הראשוניים. במהלך הטיפולים יעבוד המטפל על רגליו של המטופל באמצעות הטכניקות שבהן הוא משתמש היכולות להיות לחיצות, עיסויים, חימום כף הרגל, הזזה של כף הרגל וכדומה.

המטרה הכללית של הטיפולים היא להזרים אנרגיה מחודשת באמצעות כפות הרגליים לגופו של המטופל. לאחר הטיפול הספציפי לבעיה של המטופל, ניתן להמשיך לטיפולי המשך ותחזוקה קבועים שבהם יבוצעו טיפולי תחזוקה וטיפולים מונעים לבעיות הבריאותיות שאובחנו בשלב הראשון.תופעות לוואי

כמו טיפול קונבנציונאלי, גם טיפול רפלקסולוגיה יכול להיות מלווה בתגובות ותופעות לוואי של המטופל לטיפול. בין תופעות הלוואי המוכרות ניתן למנות כאבי ראש, פעילות מעיים מוגברת, עצירות, בעיות בשינה ובהירדמות, כאבים באיברים מסוימים בגוף וכדומה. מרבית תופעות הלוואי ידועות ונחשבות לחלק מהטיפול וחשוב שהמטופל ישתף את המטפל בתופעות הלוואי שהוא חווה.