ביטוח משכנתא

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה ביטוח ופיננסים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

כל מי שהתעניין על משכנתא בוודאי נתקל במושג ביטוח משכנתא. מ שגם נטל בסופו של דבר את המשכנתא, מן הסתם גם עשה ביטוח. אלא שפה יש קטץ'. בעבר הגוף שהעניק לכם את אותה המשכנתא גם העניק לכם ביטוח לאותה משכנתא. כיום, תודות לרפורמה שנעשתה בתחום, ניתן לבצע ביטוח אצל גוף מצד שלישי. המשמעות הינה כי לצד התחרות להעניק לכם את המשכנתא, הבנקים גם מתחרים על הזכות להעניק לכם ביטוח למשכנתא. מלבד הבנקים גם חברות הביטוח מציעות ביטוח
ולכם לא נותר אלא לערוך מכרז שיבטיח לכם את התעריפים הנמוכים ביותר בנמצא. החברות השונות שמתעסקות בביטוחי המשכנתא יעשו הכול על מנת שתצטרפו לחוג לקוחותיהם. ככל שתפגינו יותר בקיעות בתחום, כך תזכו ליותר הנחות והטבות מהחברות שעל כיסכם רבות.


ביטוחי משכנתאות לדירה

הרעיון הינו להבטיח כיסוי למקרה אסון. כלומר, במידה ובעל המשכנתא נפטר חס ושלום או המבנה שעליו לקחתם משכנתא נהרס אז יש לבנק כיסוי מימוני. כשלוקחים ביטוח משכנתא, צריך לשים לב במיוחד לסעיף של ביטוח המבנה. חשוב מאוד שבמסגרת של אותו ביטוח יהיה כיסוי מרבי לכל ליקויי הבניה או מפגעים שסיבתם נעוצה בבתי השכנים. בניגוד לביטוחי החיים שיחסית דומים אחד לשני, הרי שביטוח מבנה משתנה מאוד בין חברת ביטוח אחת למשנה. ביטוח משכנתא זה לא רק כיסוי עבור הבנק אלא גם עבורכם. ממש כמו ביטוח חובה לרכב,
נועד להבטיח לכם כיוסי במקרה של אסון שיקשה עליכם לעמוד בהחזרי המשכנתא. ככל שהביטוח של המשכנתא מלא יותר, כך תוכלו לישון ביתר שלווה נפשית. הרי כבר דרשו חכמים כי מרבה נכסים מרבה דאגה. באמצעות הביטוח ניתן להמעיט טיפה את רף הדאגה.

כסף

קל מאד לבצע

הביטוח זהו השלב האחרון בהליך אישור המשכנתא עצמה. כל מי שנוטל משכנתא מחויב להמציא ביטוח. כלומר, לאחר שהבנק אישר לכם את המשכנתא כפועל יוצא של הערבויות שהעמדתם לו, הוא דורש להראות לו ביטוח על מנת להתחיל בהליך המימון של הדירה או הבית. כשם שניתן למחזר את המשכנתא, כך ניתן למחזר או לחדש ביטוח משכנתא. בכל סוף שנה יש לבצע סקר שוק על מנת לראות האם ניתן להוזיל במשהו את המחיר שאתם משלמים עבור אותו ביטוח. תעריפי הביטוח משתנים כל העת ולכן צריך תמיד להיות עם היד על הדופק שכן נטל המשכנתא עצה כבד בלאו הכי וכל שקל שניתן לחסוך חשוב מאוד.