פריטי יודאיקה

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

היכן ניתן למצוא פריטי יודאיקה לאספנים?

ישנם אספנים מכל העולם אשר תרים ומחפשים אחר פריטי יודאיקה יוצאי דופן ומיוחדים שהינם עתיקים במיוחד, כאשר מדובר במוצרים לרוב נדירים שקשה מאוד לרכוש או למצוא אותם. אך איך עושים זאת? האינטרנט פתח צוהר לאספנים שכן, אם בעבר כדי לאתר מוצר יודאיקה מסוים, היה צריך להגיע למכירות מיוחדות דרך אנשים מומחים בתחום, הרי כעת ניתן לגלוש לאתרים אשר מציעים מגוון עצום של מוצרים של יודאיקה המיועדים במיוחד לאספנים שכן, לא ניתן להשיגם בשום מקום אחר אלא בדרך זו. בנוסף, דרך האינטרנט ניתן ליצור קשר עם אספנים מכל מקום בעולם ולהחליף איתם פריטי יודאיקה ומידע, שכן, לעתים מדובר בפריט שאספן מחפש במשך שנים, ובקליק אחד הוא יכול לגלות כי יש מישהו אשר מחזיק בו ומוכן למכור אותו או להחליף עם פריט אחר ולכן, האינטרנט בנקודה זו מעניק אפשרויות בלתי מוגבלות.


הערכת שווי של פריט לאספנות

חשוב לדעת את הערך של הפריט אותו רוכשים, שכן יתכן ועל פניו נראה אינו בעל ערך, אך מומחה בתחום יכול לקבוע כי מדובר בפריט יקר ונדיר ביותר ולכן, באם מדובר באספן בתחילת דרכו, יש להיעזר במישהו מקצועי אשר יש לו את הידע המתאים לקבוע את השווי של הפריט, ולא להמר רק על פי תחושה אישית שיכולה להיות מטעה. חשוב לדעת כי בקרב אספנים לא תמיד העיקר הוא השווי הכספי של הפריט, ובמיוחד כאשר מדובר בפריטים של יודאיקה וזאת מכיוון שישנם פריטים בעלי חשיבות אישית בלא כל קשר למחירם ולכן, יכול להיות מצב בו אספן מסוים יתעקש על רכישת או השגת פריט מסוים שעל פניו יראה לכל אחד אחר חסר משמעות לחלוטין.


יודאיקה

אספנות ושוק הפשפשים

הרבה מן הדברים העתיקים והנדירים ביותר התגלו דווקא באקראי באחד משווקי הפשפשים המוכרים כל מיני פריטים מסוגים שונים יד שנייה, ולכן אספנים רבים מבלים את זמנם באותם מקומות מתוך תקווה למצוא פריט כלשהו אשר עשוי להיות מציאה של ממש מבחינת המחיר אך בעל ערך רב בעולם האספנות של היודאיקה. בניגוד לפריטי יד שנייה אחרים, בתחום היודאיקה להרבה אנשים אין מושג וכל יכולת לדעת את ערכם ולכן לעתים קרובות אפשר לראות ספרים עתיקים הזרוקים באותם שווקים ואף לקבלם ללא כל עלות בעוד בפועל הם יקרים ונדירים ביותר, ורק מי שבאמת מבין יודע שהוא מצא פריט של אספנות.