משאבות למרתף – ניקוז המים במרתף

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

בעלי בתים פרטיים שמחזיקים ברזים של מים באזור המרתף זקוקים למשאבות מים מתאימות. משאבות למרתף חיוניות במקרים בהם מותקנים במרתף ברזים למכונות כביסה, דודי מים, מדיחי כלים, שירותים וחדרי רחצה. אל כל תכנית בניית מרתף יש לצרף גם עבודות חשמל והתקנת צנרת. משאבות מרתף בוחרים בהתאם לעצמת השאיבה הדרושה לבעלי הבית.

ניקוז המים במרתף דורש משאבות, לא ניתן לנקז את המים בדרך אחרת. בנייה תת קרקעית דורשת התייחסות לפתרון ניקוז מים, ללא משאבות מרתף יחלחלו המים אל הרצפה והקירות ויביאו לריקבון ונזקי רטיבות. התקנת משאבות דורשת מעורבות של איש מקצוע וייעוץ בבחירת המתקן המתאים ביותר. בכל סתימה בצינורות המים או במשאבה יש לטפל במהרה, הזנחה עלולה לגרור נזקים בלתי הפיכים ומבנה כולו. קירות המרתף מהווים את היסודות עליהם מתבסס הבית כולו, רטיבות בקירות המרתף עלולה לסכן את הבית כולו.

משאבות למרתף בעונת החורף

המים מטבעם מחלחלים אל מקומות נמוכים. בימים גשומים מחלחלים מי הגשם אל המרתף,מצטברים שם והופכים לפטריות עובש מצחינות. משאבות מרתף שואבות את המים בחזרה למעלה, מונעות את הצטברות המים ונלחמות ברטיבות. מרתפים ללא משאבות מאופיינים בריחות רעים, לא ניתן להתגורר בחדרים תת קרקעיים ולאחסן בהם חפצים ללא פתרון ניקוז מים מתאים.

במקרים חריגים של פיצוצים בצנרת עלולים המים שמצטברים במרתף להציף את הבית כולו. מצבורים של מים מתחת לפני האדמה לא מתייבשים ומאדים באופן טבעי. המרתף לא מכיל חלונות ותזרים סדיר של אוויר צח. את המשאבה יש להפעיל בעונת החורף באופן שוטף. לאחר כל יום גשום חשוב לבחון את הצטברות המים המרתף ולשאוב אותם החוצה.

ספקי משאבות לשימוש ביתי

המשאבות משמשות בעיקר בתעשייה ובחקלאות. משאבות מתאימות למרתף אפשר לרכוש בחנויות לחומרי בניין וכלי עבודה. בכל רכישת משאבה למרתף יש להקפיד לבחור מתקנים איכותיים ולקבל תעודת אחריות והנחיות להתקנת המשאבה. במידת הצורך אפשר יהיה לשכור איש מקצוע להתקנת המשאבה. רכישת משאבות איכותיות למרתף מבטיחה שימוש אורך טווח ללא תקלות. אם רוצים לחסוך בכסף ברכישת ציוד לבית כדאי להקפיד לרכוש מוצרים איכותיים בלבד.

משאבות יד שניה

בלוחות מודעות יד שניה אפשר למצוא כיום מוצרים תקינים לחלוטין. כשרוכשים משאבות מרתף יד שניה חשוב לבחון היטב את המתקן, לברר מתי נרכש ומדוע מחליטים בעלי הבית למכור אותו. משאבות יד שניה למרתף עשויות להיות שימושיות במקרים בהם יש צורך בחלקי חילוף לתיקון משאבה קיימת.