חוגי שחייה לילדים

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

חוגי שחייה לילדים - אחד מאותם הרגלים בריאים לחיים

מתישהו, כולנו היינו ילדים. אולי זה רק אני, אבל איכשהו נדמה שההורים שלנו היו מבולבלים פחות בכל הנוגע למה טוב בשבילנו. הם לא שברו את הראש מה להאכיל אותנו, כי אכלנו מה שהיה. הם לא שאלו את עצמם איזה חוג לבחור לנו- בנים הלכו לכדורסל או כדורגל ובנות לבלט. היום? הכול שונה. מהרגע שנהייתי אמא אני שוברת את הראש מה טוב לבת שלי וחוגים, זו שאלה כבדת משקל.


חוגים להורים או חוגים לילדים?

בואו נודה בזה, חוגים פעמים רבות מדי, נועדו להורים- כדי להשוויץ ביכולות הספורטיביות של הילד למשל. למרות הגינוי שנשמע בהצהרה זו אני ממש לא נגד חוג שבו נהנים גם ההורים, ההפך. הורה שנהנה, הרבה פעמים זה ילד שנהנה. חוגי שחייה לילדים זו בהחלט אופציה טובה שיש לקחת בחשבון כאשר חושבים על חוג הכולל בתוכו הכול.


על יתרונות חוגי השחייה לילדים

קודם כל, מדובר על חוג שלא מוגבל מבחינת מגדר. בין אם נודה בזה או לא, מעטים ההורים שיסכימו שבנם ילמד בלט או בתם תלמד אגרוף. בכל הקשור לחוגי שחייה לילדים אין בעיה כזו. יתרון בולט נוסף של חוגי שחייה לילדים הנה העובדה שזה מתאים בכל גיל, כיום חוגי שחייה לילדים מתחילים כבר בגיל שלושה חודשים (!) בבריכות שמותאמות במיוחד לפעוטות מבחינת חום, בטיחות, רמות כלור וכד’. מכאן, שאם הילד שלכם יאהב לשחות- אין מניעה שימשיך לעסוק בזה עד זקנתו.


על בריאות ושחייה

חוגי שחייה לילדים מקנים לילד לא רק משמעת עצמית ופיתוח שרירים כמו כמעט כל חוגי הספורט האחרים, שהרי מדובר בספורט ייחודי, המאפשר גם לילדים החלשים ביותר לפתח שרירים בדרך בטוחה. השחייה בכלל ושחייה בחוגי שחייה לילדים בפרט, היא חוויה מהנה במיוחד, שכן היא מלווה במשחקים, שירים ובגילאי ביניים גם מגרה את התחרותיות שלנו. השחייה הנה דרך טיפולית נהדרת לילדים בעלי עודף משקל או בעיות שרירים שונות, שכן כל דבר קל יותר במים, בגלל נטרול כוח הכבידה.


חסרונות השחייה

יש לציין, שמבין כל סוגי הספורט- שחייה נחשבת לזו המזיקה פחות. שלא כמו בחוגי כדורגל או כדורסל, ילדים המשתתפים בחוגי שחייה לילדים נפצעים פחות ובאופן פחות חמור. חסרונם היחיד של חוגי שחייה לילדים הנה הפופולאריות שלהם- בשלה, חוגים אלה עולים לא מעט. עם זאת, כאשר מדובר על חוויה והרגל לחיים שאפשר לקנות במחיר אחד, אולי שווה לפתוח את הכיס בכל זאת.