עוד רגע וזה קורה

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה ביטוח ופיננסים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

הנסיעה הקרובה לחו'ל כבר בפתח. מסלול הטיול שלכם כבר מתוכנן לפרטי פרטים ואין אחד שלא יודע בדיוק לאן אתם נוסעים וכמובן גם כמה כיף הולך להיות לכם. תכננתם את הנסיעה הזאת זמן רב ושום דבר לא הולך להרוס אותה. בדמיונכם אתם כבר רואים את עצמכם מתעוררים ל בוקר בחו'ל עם חיוך והתחושה הכללית היא שאתם בדרך לכבוש את העולם, או לפחות כמה רחובות ממנו. מחשבות על אסון או אשפוז בבית חולים לא עוברות בראשכם ולו לרגע אחד.

כעת נסו לדמיין את התרחיש הנוראי הבא - יום אחד אתם מתעוררים בבוקר, נכנסים למקלחת בבית המלון, מחליקים על סבון ומוצאים את עצמכם כעבור יומיים בבית החולים האזורי. מתברר שקיבלתם זעזוע מוח ואיבדתם את ההכרה. צוות בית החולים משאיר אתכם להשגחה של כמה ימים ובסופו של דבר אתם נאלצים להתמודד עם חשבון של אלפי דולרים על לא עוול בכפם.

ביטח נסיעות לחו'ל - החשיבות בקריאת האותיות הקטנות

נכון, מדובר בסיטואציה נדירה, אך תתפלאו לשמוע כמה ישראלים סובלים מנזקים פיזיים בחו'ל. סוכנויות ביטוח ישראליות מציעות פוליסות של ביטוח נסיעות לחו'ל עבור מקרים כאלו בדיוק. למרות זאת, הפוליסות הסטנדרטיות לא מכסות כל מקרה שהוא. אי לכך לפני שאתם רצים לעשות ביטוח וגם אם כבר רכשתם פוליסה חשוב מאוד לקרוא את כל האותיות, גם את הקטנות ביותר. עיון מדוקדק וקפדני בפרטי הפוליסה יכול לחסוך מכם הפתעות לא נעימות.

קחו למשל את המטען שלכם. גם אם שילמתם עבור ביטוח נסיעות לחו'ל אחרי שביררתם מחירים בין לא מעט סוכנויות ביטוח, האם אתם יודעים מהו הסכום שתשלמו בור מטען לא מלווה? אולי נשאל את השאלה בצורה הזו - האם אתם יודעים במה מדובר כשמזכירים את המונח מטען לא מלווה? ובכן, במידה והשארתם את הארנק שלכם או את המזוודה בתא אחסון כלשהו ויצאתם לפעילות במהלך היום והמטען נגנב - רוב הפוליסות של ביטוח נסיעות יכסו רק 15% מגובה הפוליסה ששולמה. היו ערים, כדי שלא תופתעו.

פוליסות מיוחדות

כמו כן ישנם מגוון עצום של מקרים שדורשים פוליסה מיוחדת שלא ניתן להשיג בסתם סוכנויות ביטוח ורק מעטות מוכנות לכבות אותם. במידה למשל שאתם מעוניינים לטוס לשוויץ כדי לערוך טיול סקי. האם ידעתם שרוב הפוליסות לא מכסות נזקים גופניים שנגרמו במהלך ביצוע ספורט מסוכן? סקי, צלילה, טיפוס הרים או כל ספורט מסוכן אחר דורשים פוליסה מיוחדת. ישנם סוגים רבים של פוליסות ועליכם להיות חכמים. אל תשאירו את הטיפול בטיול שלכם ליד הגורל כי שאננות כזו עלולה לעלות לכם ביוקר. בררו מול סוכנויות ביטוח שונות אודות הפוליסות של ביטוח נסיעות שהן מספקות וקראו כל פוליסה בעיון לפני החתימה. שתהיה לכם נסיעה מוצלחת ללא תקלות וחיזרו הביתה במהרה שלמים ובריאים. אמן.