הכל על תחזוקת מערכת פוטו וולטאית

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אין ספק בכך שככל שהעולם שלנו הולך ומתקדם ישנם שני כוחות שפועלים אחד כנגד השני. מצד אחד, כל הטכנולוגיה המתקדמת, אשר דוגלת בכך שצריך להחליף את המוצרים שלנו כל פרק זמן קצר למוצר החדיש ביותר, ואין זה בכלל משנה אם זה גורר את הפגיעה בטבע. מצד שני, קיים הגוש של אותם אנשים אשר מנסים לעשות כל מה שביכולתם כדי להגן על הסביבה, ולנסות לשנות את הדרך שבה האדם מתייחס אל הטבע. ברור לחלוטין במערכות סולאריות נמצאות בצד השני, כלומר באותו הצד שרוצה לנצל את משאבי הטבע המעולים, אך בלי לפגוע בהם, ובלי לפגוע בסביבה. יש כל כך הרבה יתרונות להתקנה של מערכת פוטו וולטאית על גג הבית, בין אם מדובר על הנושא של תחזוקת מערכת פוטו וולטאית ובין אם מדובר על הנושא הכלכלי או על כל נושא אחר.

מה דורשת תחזוקת מערכת פוטו וולטאית?

ראשית נספר שאת המערכות הסולאריות, או הפוטו וולטאיות, מתקינים כמובן על גג הבית, כי כך אפשר לקלוט יותר את קרני השמש. במדינת ישראל אומנם חסרים הרבה דברים, ואומנם יש לא מעט אנשים שטוענים שהחיים פה לא פשוטים, אך אם יש דבר אחד שלא חסר פה, זה שמש, ולכן כדאי להשתמש בה. התחזוקה של מערכת פוטו וולטאית שמותקנת על גג הבית אינה דורשת כמעט כלום מהאדם שמחליט להזמין התקנה כזו, כי תחזוקת מערכת פוטו וולטאית כוללת בסך הכל את הניקיון של הפנלים מלכלוך שהצבר עליו ומאבק. תחזוקת מערכת פוטו וולטאית היא מאוד פשוטה, ויתרה מכך, כאשר מדובר על עונת החורף והגשמים, אין בכלל משהו שהתחזוקה של מערכת פוטו וולטאית דורשת. הגשמים מנקים לבד את הפנלים, מה שמגדיל את היכולת לקלוט עוד ועוד קרני שמש, ומה שהופך את תהליך ייצור האנרגיה ליעיל יותר.

זה כלכלי

בישראל יש חוק נפלא של משרד התשתיות, אשר למעשה מחייב את חברת החשמל שלנו לקנות אנרגיה מכל אותם אנשים שמתקינים על גגות הבתים שלהם מערכות פוטו וולטאיות. קניית האנרגיה מתבצעת בתעריף מאוד גבוה, ליתר דיוק, מדובר על מחיר שהוא פי שלושה ממה שחברת החשמל עצמה מוכרת את החשמל לאזרחי מדינת ישראל. בצורה כזו, גם אם לאדם מסוים נראה שהתקנה של מערכת פוטו וולטאית היא יקרה, הרי שככל שחולפות השנים, היא מחזירה את עצמה, כי חברת החשמל משלמת לאותו אדם כסף רב בכל חודש.