טיולים

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

כולנו מכירים את הסיטואציה הבאה - כי ילדים היינו והצקנו, וכהורים נחווה זאת מן העבר השני: כיצד פנטזיה תמימה של טיולים מגובים, עם ערך מוסף מחנך ומהנה, הופכים במהירות לנסיעה סיוטית ברכב, מתובלת לעייפה בשאלה האלמותית 'אבא/אמא - הגענו? הגענו לטיול'? או באנגלית כפי שהדגימו מאט גריינינג בסימפסונס - 'are we there yet ?'. מעטים מאיתנו יכולים באמת ובתמים לומר לעצמם ולכל דכפין עם יד על הלב, כי יש בנפשם למצוא את פינת השלווה הסטואית, ויש לשים לב - לא הסטואית גריפינית, ומתוכה לחצוב את התובנה ההומרית המנחמת והמחזקת מהאודיסיאה שה'מסע הוא הכל'. רובנו 'יאבד את זה', יפנטז לאבד את הילד בדרך, ואז יבלה שלושה ימים עם רגשי אשם.

מהם טיולים עבורנו?

טיולים הם אחת מאבני החן הנחשקות במחוזות הפנטסיה האנושית. לכל אחד מאיתנו חלום קרוב או רחוק על גן עדן, ולעתים קרובות גן העדן הזה מתגשם בדוגמת טיולים שאנו מפנטזים, מתכננים ומוציאים אל הפועל. כל אדם, גבר ואישה, והפנטסיה שלו או שלה. לא צריך את פרויד יאנג ואדלר בכדי להבין שחלומות הטיולים מגלמים את כל שחסר לנו באותה נקודת זמן וחלל בחיינו: בבחינת - אמור לנו, באקצנט גרמני כמובן, מהו טיולך - ואומר לך למה אתה משתוקק.

סוגי טיולים

נשאלת השאלה - כל עוד לא נוכל להפוך את חיינו כולם לחלום ולגן עדן, ועלינו להסתפק רק בטיולים מטיולים שונים, מהו הטיול האולטימטיבי, או מהי מתכונת הטיולים המועדפת בכדי להשיג את מטרת הטיולים - אושר ומרגוע? ובכן - ראשית יש לשים לב שמטרת הפתרון האולטימטיבי איננה להעניק חוויה אחידה לכל האנשים: יש המעדיפים חופשת 'בטן-גב', רביצה, הצטמחות, השתרשות והתחרדנות בשמש במלון או בספינת תענוגות, בעוד אחרים מעוניינים דוקא בסוג טיולים אתגריים, צלילה ודאייה, מעוף ושייט יאכטות. יש המוצאים את נקודת האיזון האישית בסיורים קולטורליים במוזיאונים ושכיות חמדה ארכיטקטוניות, בעוד אחרים מעוניינים להשתלב ו'להשתלוו' בטיולי נוף ובכפרים, או בשיילוב של השנים - התבססות במלון בעיר או בכפר ויציאה לטיולי 'כוכב' לפה ולשם, רגל פה ורגל שם. יש המחייבים את הגראנד טור לעבור באורח חיים סגפני ספונטני, בעוד אחרים רואים את הגרנד טור א והגרנד ואקאנס האידאלי דוקא בתכנון מדוקדק.

פתרון הפלא

מסתבר לפי מחקרים, שכבודם אך גם סייגם במקומם מונח - כי העיקר אינו בסוג הרגש הנחווה כאמור, אלא במינון ותזמון החוויה. שאלת השאלות היא - האם לצאת לטיול אחד גדול בחיים, אחד בינוני בשנה, או טיולים וחופשות רבות לאורך השנה, והתשובה המוחצת, להשגת מכסימום שלווה ומרגוע לאורך החיים- היא טיולים וחופשות רבים לאורך השנה.


בקרו באתר רדיוס טיולים למגוון טיולי אתגר מרהיבים