הדברת מזיקים

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

תחום ההדברה הפך בשנים האחרונות בנישה יחסית שולית לתחום מרכזי. הפיתוח בתחום של הדברת מזיקים הביא לשינוי דראסטי למדי במוצרים השונים. כיום כבר אין כמעט מקרים שבהם על מנת לטהר בית או שטח מכל מיני מזיקים יש צורך לפנות אותו מיושביו. ישנן שיטות מתקדמות של הדברת מזיקים שמאפשרות לרסס ללא כל צורך בפינוי. מלבד חומרי ריסוס ישנן שיטות מתקדמות וחדישות על מנת לבצע הדברת מזיקים יעילה ואפקטיבית. לצד השיטות הקונבנציונאליות ניתן למצוא כיום אמצעים ביולוגיים להדברת מזיקים.

הדברת מזיקים ביולוגית

כיום יש לא מעטו מלכודות על בסיס ביולוגי שמונעות ממזיקים שונים לחדור לתאי שטח ייעודיים. באמצעות אותן מלכודות שמוצבות במרחק מה מהשטחים המיועדים לעבור הדברת מזיקים, ניתן לנטרל לחלוטין את סכנת המפגעים השונים. ברוב המקרים אותם אמצעים של הדברת מזיקים מופעלים ללא כל צורך במדבירים מקצועיים. כל מה שנדרש זה לרכוש את הערכות בחנויות המובחרות ולהתקינם באופן עצמאי בשטח.

להדביר מזיקים במקצועיות

כמובן שבמקרים של שטחים מסחריים כגון שדות, רפתות, לולים ואפילו משרדים, מומלץ לפנות למדבירי מזיקים מקצועיים. הדברת מזיקים מקצועית נחוצה יותר בהתאם לשטח המיועד להדברה. כמו כן אם יש צורך בהדברה מתמדת ולא עונתית, הרי ש/עצם ההתעסקות דורשת זמן. שירותי הדברה מקצועיים מציעים חבילות שירות מותאמות אישית שמשתלמות מאוד הן כספחת והן מבחינת נוחות.

הדברה אלקטרונית

הדברת מזיקים באמצעים אלקטרוניים מאפשרת שליטה טובה יותר על אמצעי ההדברה השונים. אמצעי הדברת מזיקים אלקטרונית בנויים מגופי תאורה, גופי קול ועוד כהנה פטנטים חכמים שמרחיקים את המזיקים או מושכים אותם לתוך המלכודת. במקרה של גופי התאורה
הרי שהאור המוקרן מושך את המזיקים ובכך מדביר אותם עת הם באים במגע עם חוטי התיל. במקרה של תדרי הקול, הרי שאלו מרתיעים את המזיקים ומרחיקים אותם מהסביבה.

הדברת מזיקם גנטית

האמצעי הכי חדיש בכל הנוגע להדברת מזיקים זה התחום של ההנדסה הגנטית. באמצעות השפעה גנטית על מבנה הצמחים הם מפתחים מנגנון דוחה מזיקים מובנה. כך שאין כל צורך לבצע הדברת מזיקים לצמחים שכן המזיקים לא נמשכים לאותם הצמחים. אלה שיש בכך התערבות גסה בטבע ולכן יש עדיין הרבה מחוקות סביב התחום. למעשה הדברת מזיקים גנטית אמנם יעילה מאוד אבל מעניקה לחברות השונות כוח עצום ביחס לחקלאים. כמו כן טרם הובר האם הדברת מזיקים גנטית שומרת על ערכו התזונתי של הצמח שבעבר את התהליך (של ההינדוס הגנטי).