מיטות סיעודיות

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מיטות סיעודיות

כיום יותר ויותר אנשים אשר להם יש בן משפחה הדורש טיפול סיעודי מבינים כי הם יכולים לספק לו את אותה רמת טיפול סיעודי ואישי, עבור פחות כסף. לכן כיום ישנה מגמה הולכת וגוברת של רכישת מיטות סיעודיות, בחלקן חשמליות, לצרכי שימוש פרטי ביתי. כעת ישנם אנשים רבים אשר תרים אחר מיטות סיעודיות, וסורקים את כל האפשרויות המוצעות, עוקבים אחר השינויים והתוספות, וכל זאת בכדי לאפשר טיפול איכותי ונוח עד כמה שניתן למטופל. בעת רכישת מיטות סיעודיות, יש להחליט האם אנו מעוניינים בתכונות חשמליות, או שמא אנו מעדיפים יותר תכונות ידניות. מיטות סיעודיות חשמליות אמנם יגררו הוצאה כלכלית גבוהה יותר, אך הן מספקות נוחות אשר עשויה להשתלם בטווח הארוך. מיטות סיעודיות חשמליות מאפשרות למטופל לדאוג לעצמו ללא כל צורך להיות תלוי באדם אחר שיסייע לו להתאים את המיטה לצרכיו האישיים.


למה צריך מיטות סיעודיות

ישנם אנשים אשר מגיעים למצב סיעודי מכורח המציאות, דבר שלנו אין כל שליטה עליו. כאשר אדם מגיע למצב בו הוא נזקק לסיוע סיעודי, הוא זקוק במקביל גם לציוד סיעודי, כמו מיטות סיעודיות. מיטות סיעודיות אלו הן מיטות בעלות גלגלים, ולהן יש יכולת להתכוונן למצבים שונים והן בעלות תוספות ייחודיות שיש רק במיטות מסוג זה, והן מספקות גישה נוחה וקלה לטיפול באדם הסיעודי. לדוגמה, כאשר עולה צורך להעביר אדם אשר אינו מסוגל לקום בכוחות עצמו ולהביא אותו למקלחת פעם ביום, מיטות סיעודיות מסייעות במקרים אלה כיוון שהן מאפשרות לגלגל את המיטה עד למקלחת.


בחירת מיטות סיעודיות

מיטות סיעודיות הפועלות על ידי חשמל מאפשרות לאדם המשתמש בהן לבצע את ההתאמות הנדרשות אשר להן הוא זקוק, כך שיתאימו לו באופן אישי. מיטות סיעודיות ידניות מאפשרות להתאים את עצמן למטופל, אך הן לא בהכרח מצליחות למלא אחר כל הדרישות שלו לאורך הדרך. כמו כן, ישנה דרך לחסוך בכסף בעת רכישת מיטות סיעודיות על ידי רכישה של מיטה יד שנייה, משומשת או משופצת. כמו כן, תמיד ישנה האפשרות לשכור מיטות סיעודיות במקום לרכוש מיטה חדשה. יחד עם זאת, כדאי לזכור כי לכל אחת מבחירות אלה יש את ההשלכות שלה, כאשר מבחר המיטות יורד, האיכות שלהן וכדומה. כיום ישנן מיטות סיעודיות ניידות, אשר הן יותר צרות וקלות, אך מחזיקות בפחות תכונות. יחד עם זאת, מיטות סיעודיות אלה מאפשרות למטופל ניידות יותר חופשית ברחבי הבית במקום להיות כלוא בתוך החדר רוב הזמן.