אילוף כלבים – צעדים ראשונים

מאמר זה פורסם ע"י טלי גל, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מה עושים במצבים בהם הכלב המשפחתי הופך את החיים בבית לבלתי נסבלים? הוא הורס רהיטים, מטריד את האורחים ודורש תשומת לב ללא הפסקה. אילוף כלבים יעניק לכלב ובעליו אפשרות לפתח את מערכת היחסים שלהם ולהכיר זה את זה.

כבר בשלבים ראשונים יש ללמד את הכלב מי הוא הגורם בעל הסמכות בבית, הכלבים מטבעם מעדיפים לחיות בלהקה ונשמעים באופן טבעי למנהיג. כלב זקוק למנהיג והכוונה, בגילאים צעירים משמשת האם דמות מחנכת לגורים, כשהגור משתולל, נושך ומתרחק משאר הגורים היא מיד תופסת אותו בפיה ומעמידה אותו במקומו.

הסוד להצלחה הוא סמכות

מערכת יחסים תקינה בין הכלב ובעליו דורשת הצבת גבולות ומנהיגות, השלב הראשון בכל תהליך אילוף כלבים עוסק בללמד את הכלב מי הוא מנהיג הלהקה. שילוב של חינוך נכון, חשיפה לגירויים, הצבת גבולות והקניית משמעת יעניק לכם כלב בעל אופי טוב והתנהגות חברית ונוחה.

השקעה בפעולות אילוף וחינוך בשלבים מוקדמים תמנע בעיות התנהגות בעתיד, ללא סמכות ודמות של מנהיג הכלב לא יוכל לפתח תחושת ביטחון וקשר רגשי בריא עם הבעלים.

איך ללמד את הכלב לטייל עם רצועה?

הטיולים הם זמן האיכות של הכלב ובעליו, הכלבים נהנים לצאת מהבית, להתרוצץ ולמצוא חוויות וריחות מעניינים. הבעיה המתחילה כאשר הכלב מושך בחוזקה ברצועה, משתולל, תוקף כלבים אחרים והופך כל טיול לקרב של משיכות.

אם תלמדו את הכלב כיצד לטייל עם רצועה אפשר יהיה לשלוח את הילדים לטיול עם הכלב ללא כל חשש. חשוב להבהיר כי כלבים גדולים וכלבים שסובלים מבעיות התנהגות אין להוציא מהבית ללא מחסום מתאים, רצועה ומבוגר אחראי. הסוד להצלחת התהליך טמון בשימוש בקולר ורצועה מתאימים לגודל הכלב, חיזוקים חיוביים וחינוך סמכותי.

אילוף גורים - טעויות של מתחילים

צעדים בסיסיים של אילוף אפשר לבצע גם ללא קורס אילוף כלבים מקצועי, תהליך חינוך מוצלח דורש תוכנית מסודרת, פעולות קבועות, שימוש נכון בסמכות ופינוקים וחיזוקים חיוביים. טעויות בתהליך חינוך גורים באות לידי ביטוי בבעיות התנהגות, אין כל צורך להילחץ! מאלף כלבים יוכל לתקן את הטעויות ולבצע חינוך מחדש.

פעולות ראשונות של חינוך והקניית נהלי התנהגות בחברה יש להנחיל לגור כבר בגיל צעיר, גור כלבים בן חודשיים מתחיל כבר להתעניין בסביבה, לבחון גבולות וללמוד. הקפידו להתנהג אל הגור צורה רכה וסמכותית, אין באפשרותו בשלב זה לשלוט בהתנהגותו. חשיפת הגור לאורחים, רעשים משונים ותנאי שטח משתנים ימנעו התפתחות של כלב פחדן ותוקפני.