איטום קירות: רטוב לי בבית

מאמר זה פורסם ע"י טלי גל, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

כולנו מכירים את הסיטואציה בה לפתע אנו מביטים בקיר ורואים שנוצרו לנו סדקים של רטיבות, לעיתים טחב ולעיתים קילופים של צבע הקיר. אין ספק שזה מכער את הבית, אבל מעבר לעניין האסתטיקה, הבעיה יכולה להחמיר. היעדר טיפול והזנחת הנושא עלולה להביא לכך שעם השנים המים יחדרו לתוך הבית ובפנים הקיר.


איטום קירות הוא נושא מורכב ולכן רצוי שייעשה רק על ידי בעל מקצוע אמין, איכותי ומקצועי. הבעיה יכולה לנבוע מכך שלקיר לא נעשה איטום כלל או שלא בוצעו עבודות הכנה על התשתית בטרם תחילת עבודות האיטום. בבעיה של איטום לקוי יכולה גם להיווצר בעיה בטמפרטורת הבית, שכן הקור או החום עלולים לחדור ולהפריע לתושבי הבית. תתפלאו לשמוע, אבל אפילו רעש חיצוני עלול להיות מטרד במידה והאיטום לא מוצלח. בנוסף, ברגע שמתחילה להיווצר בעיית רטיבות, אם ממי הגשמים ואם מחדר האמבטיה, הקיר עלול לאבד מחוזקו ויציבותו.


עבודת האיטום אמורה להתבצע במהלך הבנייה עצמה על גבי שלד המבנה. במידה ונחשפת בעיה לאחר כניסת הדיירים, ניתן לפנות לקבלן ולבקש ממנו לממן את איטום הקירות מחדש. במידה ואתם לא מגיעים להסדר עם הקבלן, עליכם לשכור את שירותיהם של קבלני איטום שיסייעו לכם בבעיה. זה קל לזהות בעיית איטום. אם באחד הקירות של הבית שלכם ישנם קילופים ונשירות של חלקי טיח וציפויים, או שמופיעים כתמים בצבעים של שחור או ירוק, סביר להניח שזו הבעיה.


על בעל המקצוע שאתם מזמינים להיות מנוסה ומומחה בעניין האיטום כיוון שמדובר בהליך שדורש מומחיות והבנת האיטום הקודם, הציפוי של הקיר ואיתור הבעיה באופן הנכון. בעל המקצוע חייב להתאים באופן מדויק את חומר האיטום לסוג של הקיר שלכם ולציפוי. חשוב שתדעו שעבודות איטום
הן לעיתים יקרות, ולכן אם העבודה לא תהיה מושלמת ומקצועית הבעיה לא תיפתר וכסף רב ילך לפח. עליכם לבצע בדיקה מקיפה ולהגיע לחברה אמינה בלבד. אנו ממליצים שלא לקחת בעל מקצוע שיעשה לכם עבודה ’בזול’, כי בסופו של דבר זה לא ישתלם לכם.