גיבוי מחשבים

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה אינטרנט ומחשבים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

גיבוי מחשבים זה משהו שכולם יודעים על חשיבותו, כולם מכירים סיפורי זוועה על אלה שהחומר הקריטי לניהול העסק שלהם הלך לאיבוד או על אלה שהצילומים המשפחתיים הכי המרגשים שלהם נעלמו לנצח, כל זאת בגלל הזנחת נושא הגיבוי. ובכל זאת, הסיפורים חוזרים על עצמם שוב ושוב, האסונות נשנים, רק השמות משתנים. היינו רוצים להאמין שלפחות בארגונים הגדולים והחשובים, גיבוי מחשבים הוא יותר מסתם סיסמא זוהרת, אך מספיק לעשות סיבוב ברשת האינטרנט העולמית כדי לגלות סיפורי זוועה על בנייני בנקים שנשרפו, ובזמן הבעירה עובדי מערכות המידע קפצו לתוך האש כדי להציל את הדיסקים שלא היה להם גיבוי...

כנראה, זה חלק מהטבע האנושי, להאמין שהדברים הרעים האלה קורים לאחרים, לא לנו. אז אין ברירה, אלא לקדוח בראש - לאחרים וגם לעצמו - שיש לדאוג למהלך גיבוי מחשבים שוטף, ולא מספיק רק לסמן 'וי' שבתאיך זה וזה בוצע גיבוי - חלקי או מלא, אלא פעם בתקופה יש גם לבדוק שהגיבוי שמר את המידע והנתונים כך שבמקרה הצורך יהיה ניתן לשלוף אותם.
גיבוי מחשבים


איך לגבות?

אז ברגע שהופנמה החשיבות של הדרישה לבצע גיבוי מחשבים רציני ועקבי ( ורגע לפני שאותה ההפנמה מתנדפת ממוחנו קל הדעת ), בואו נראה שוב איך אפשר לגבות.

בכונן - קשיח או אופטי. בדיסק און קי. גיבוי מחשבים למחשב אחר ברשת הביתית. גיבוי עם תוכנה ייעודית. גיבוי מרוחק, כשהאחריות הכאובה לתקינות הגיבוי נמסרת לידי המומחים בתחום. העיקר - לא לזלזל, לטובתכם האישית. וכמה שהקבצים קריטיים וחשובים יותר, כך מומלץ שתהיו מוכנים לשלם יותר בשביל להבטיח, עד כמה שניתן, את זמינות הגיבויים ברגע האמת, כך שהסיכוי לקבל את ההעתק התקין של החומר שאבד יהיה קרוב למאה אחוז. כידוע, אין ביטוח מוחלט בשום תחום בחיים, מאה אחוז לא קיים, אבל גם תשעים ותשע אחוז זה לא רע.


מומחים, אמרנו?

ואם החלטתם לעבוד עם ספקי שירותי גיבוי המתמחים בתחום, תבדקו טוב טוב, עד כמה הם נחשבים אמינים. גם מבחינת התמיכה בלקוח (שלא יקרה מצב, שהתוכנה מגובה היטב, אך בגלל תמיכה לקויה, לא ניתן לאחזר אותה). גם מבחינת הרצינות שעובדיה מייחסים לשמירה על הפרטיות של הקבצים הנמסרים לאחריותם. וכמובן, לא להתפשר על מקצוענות טכנולוגית.

ברוח זו, בואו נהייה אופטימיים, ונקווה שלא נזדקק. כאילו, אין לנו מספיק צרות בחיים, חוץ מאשר לדאוג למכונות הלא אנושיות האלה, שלדאבוננו הופכות להיות יותר ויותר אחראיות לחיינו היומיומיים. כאילו, איפה היינו עכשיו ללא המחשבים?