שעון נוכחות ביומטרי

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה עסקים ושירותים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אדם חכם אמר פעם שכאשר קונים בזול, בסופו של יום- קונים ביוקר. בעצם, ישנם דברים שכאשר אנחנו חוסכים ברכישתם, אנו יוצאים נפסדים. שעון נוכחות ביומטרי זול הנו אחד מאותם מקרים בדיוק. אין שום ספק כי שעון נוכחות ביומטרי משאיר את שעון הנוכחות המסורתי הרבה מאחוריו ושיתרונותיו הופכים אותו לדבר מה שכדאי שיהיה בכל משרד וחברה, אך לקנות שעון נוכחות ביומטרי לא איכותי, כמוהו כלזרוק כסף לפח, שהרי סופו של עניין יהיה שתתייאשו ותחזרו לשעון הנוכחות 'הישן והטוב', מאוכזבים מהטכנולוגיה החדשה ומופסדים.


סוגים של שעון נוכחות ביומטרי

לאדם שלא מבין בטכנולוגיה המדהימה הזו, יראה כל שעון נוכחות ביומטרי דומה לאחר, פרט אולי לעיצוב חיצוני. במבט מעמיק יותר, אין הדבר כך כלל וכלל. השעונים נבדלים בניהם מאד- קודם כל בעיצוב כמובן, מסך צבעוני וגדול יכול להיות נח יותר מאשר מסך קטן ושחור לבן. אבל ההבדלים העיקריים בין המכשירים מתבטאים במפרט שלהם. מכשירים שונים מכילים כמות שונה של תביעות אצבע שביכולתם להכניס למאגר הזיכרון שלהם, הם נבדלים בניהם בסוג הסנסור הביומטרי ובאיכותו (רזולוציה ורגישות). חשוב לציין כי גם מכשיר עם רזולוציה מדהימה לא יועיל ללא אלגוריתם פענוח איכותי של היצרן.


בעיות

כאשר רוכשים שעון נוכחות ביומטרי זול ולא איכותי, האלגוריתמים הפרימיטיביים והסנסורים בעלי הרזולוציה והרגישות הנמוכה ימנעו את זיהוי תביעת האצבע מהפעם הראשונה- מה שיכול להיות מתסכל מאד עבור העובד שיצטרך להעביר אצבעו על הצג כמה וכמה פעמים עד זיהוי. בנוסף, שעון נוכחות ביומטרי זול לא יזהה זיופים ויתקשה בזיהוי אצבעות סדוקות, רטובות, בעלות יובש או קשות לקריאה. עוד דבר בעייתי מאד בשעונים כאלה הנה העברת החיידקים מעובד אחד לאחר, שהרי כולם צריכים להעביר אצבעם על המכשיר. מכשירים זולים לא פותרים בעיה זו וחיידקים ולכלוך נאגרים על הסנסור (האופטי בד'כ) ומהווים סכנה. הסנסור גם רגיש ללכלוך, כך שהוא יתקשה להתגבר על לכלוך כדי לזהות את תביעת האצבע.


פתרונות

אז איך באמת פותרים את כל הבעיות האלה? משקיעים ברכישת שעון נוכחות ביומטרי איכותי. אם האלגוריתמים שהמכשיר משתמש בהם הנם המילה האחרונה בשוק- הרי שעון הנוכחות הביומטרי יוכל לזהות זיופים ולקרוא תביעות אצבע גם בתנאים קשים מאד כמוזכרים מעלה. (אם כי שינויים דרסטיים כמו צלקת מאסיבית על האצבע ימנעו את הזיהוי גם במכשיר הכי מתקדם שיש). בנוסף ישנם מכשירים בעלי סטריליזטור מובנה בתוך הסנסור ואלה פותרים את בעיית הלכלוך.