אירוח קבוצות

מאמר זה פורסם ע"י retoohsgel, בקטגוריה שונות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אירוח קבוצות, בתי הארחה ומלונות

בתי הארחה ומלונות מקבלים פעמים רבות הזמנה של אירוח קבוצות. מדובר בקבוצות שונות של אנשים שמגיעים מאוגדים במסגרת כלשהי ועל כן הם גם מקבלים תנאי תשלום ואירוח שונים. מבחינת המלונות ובתי הארחה מדובר בפוטנציאל כלכלי רווחי. הם מצליחים למלא את תפוסת החדרים שלהם בצורה משביעת רצון וכמו כן, הם יכולים לאחר מכן לעבור מפה לאוזן כמלון או בית הארחה מושלמים עבור אירוח קבוצות אחרות. בתי המלון וההארחה נערכים מראש להגעתן של קבוצות ומשתדלים לספק להם את כל האמצעים האפשריים על מנת שתעבור עליהם חופשה מהנה ומוצלחת.


אירוח קבוצות תיירים

הקבוצות שמגיעות להתארח הן בעלות אפיונים שונים מאחת לשנייה. אירוח קבוצות מחוץ לארץ למשל, הוא אירוח של תיירים שמגיעים מארצות שונות בעולם במסגרת טיול מאורגן. ישנה אפשרות כי מדובר גם בקבוצה גדולה מאד של חברים טובים שהתאגדה יחדיו והחליטה לטייל בארץ ומבררת על אפשרויות לינה והארחה כקבוצה. אם מדובר בטיול מאורגן, החברה ששולחת את התיירים לטייל, דואגת להזמין מקום מראש בבתי המלון או בתי ההארחה השונים בקרבת הסביבה שאותם תיירים הולכים לשהות. אם מדובר בטיול שחולש על פני אזורים גיאוגרפיים נרחבים, יש לדאוג למספר מלונות או בתי הארחה שבנויים עבור אירוח קבוצות. כך יוכלו התיירים לשהות בארץ ולטייל בה בהנאה, תוך שהם נהנים מאירוח בסטנדרטים טובים במלון או בית האחרה שבו הם שוהים. אירוח קבוצות קשור גם להגעה של קבוצות תיירים יהודים שמגיעים לארץ על מנת לבדוק אפשרות של עלייה. את הפרויקטים של העלייה מנהלת הסוכנות היהודית וכל שנה, היא מביאה לרוב צעירים יהודים מארצות הברית הם זוכים לטעום ולהכיר את הארץ, מה שיגרום להם להבין היכן הם עשויים לחיות את המשך חייהם. במקרה כזה, פעמים רבות נערכים סמינרים ושיעורים לצעירים ולכן יש צורך לדאוג להם למלון או בית הארחה שיש בו מקום לכנסים ושאר פעילויות. במסגרת הזו יש אפשרות לקחת אותם לחלוש את המקומות השונים בארץ, במקביל לשיעורים והרצאות שהם עוברים במקום שמארח אותם משך כל שהייתם בארץ.


אירוח קבוצות ופעילויות שונות

מלונות ובתי הארחה מספקים את כל השירותים הנדרשים לאירוח קבוצות. ברובן ניתן למצוא אטרקציות שוהות כמו בריכת שחייה, סאונה ושאר אפשרויות של טיפול יופי ומרגוע (עיסוי, טיפול פנים וכן הלאה). במידה ומדובר בבית מלון או בית הארחה שנמצאים בקרבת אטרקציה תיירותית בולטת, הם יספקו לקבוצות שמגיעות אליהם, הנחות לכניסות אל המקומות הללו. מלונות ובתי הארחה שנמצאים למשל על שפת ים, יכולים במסגרת אירוח קבוצות, להציע לאורחים שלהם חוף ים פרטי בבעלות המלון ורק אורחיו יכולים להשתמש בו. הדבר נפוץ בעיקר באזור ים המלח ובאילת בים סוף.