שיניים תותבות – לפעמים אין ברירה אחרת

מאמר זה פורסם ע"י harry, בקטגוריה רפואה ובריאות, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אז נכון שלרוב האנשים צמד המילים שיניים תותבות לא מעלה איזו קונוטציה סקסית או נשמע כמו משהו שהם היו שוקלים לו הייתה להם בחירה בנושא או לפחות איזו אפשרות אחרת. אבל יש אנשים בעיקר בגילאים מבוגרים שאין להם אפשרות מסיבות שונות להחליף את השיניים החסרות בשתלים ובגשר, כך שהאפשרות היחידה שנשארת זמינה בעבורם בכדי לא להישאר מחוסרי שיניים, היא להשתמש באותן שיניים תותבות. אז נכון שקיומן של שיניים תותבות קצת משנה את שגרת החיים בעיקר בתקופה ההתחלתית להרכבתן. אך מצד שני חשוב לזכור שמדובר בפתרון אשר יסייע לאותו אדם לתפקד פחות או יותר כרגיל ובנוסף גם להיראות אסטטי, כמו אדם בעל שיניים טבעיות ובשורה התחתונה יש לכך חשיבות גבוהה ביותר.

שיניים תותבות - אז מה זה בעצם?
שיניים תותבות הן בעצם תחליף עבור השיניים החסרות או הפגומות בפה של המטופל. ברוב המקרים שיניים תותבות, ניתן באין פיתרון אחר, ובעיקר לאנשים מבוגרים. כיום, ניתן להתקין שיניים תותבות בצורה פשוטה כמעט בכל מרפאת שיניים.
בטרם הרכבת שיניים תותבות חשוב מאוד להתייעץ עם רופא שיניים ולקבל ממנו הנחיות ופרטים לגבי שיניים תותבות: מה מומלץ לעשות לפני והאם ישנה דרך נוספת להתגבר על חוסר השיניים.. שיניים תותבות מסייעות להחזקת הלסת של המטופל בצורה נכונה ועוזרות ללעיסה תקינה.
ניתן לחלק את השיניים התותבות לשני סוגים עיקריים - שיניים תותבות חלקיות ושיניים תותבות מלאות. כאשר סוג השיניים שיותקן בפה של המטופל יהיה תלוי בכמות השיניים שחסרות לו בפה (האם הוא חסר את כל השיניים או שמע חלק מהשיניים בפיו תקינות).

שיניים תותבות - הכי חשוב שהפה יתפקד
בשורה התחתונה החשיבות העליונה היא שהמטופל יוכל להשתמש בפיו בצורה טובה. שהוא יוכל ללעוס, לנשום ולהרגיש אסטטי. כך שכאשר אין ברירה אחרת, שיניים תותבות יהוו תחליף אופטימאלי לשיניים טבעיות ולאחר תקופה של הסתגלות לקיומן, בעליהם יוכלו לנהל אורח חיים רגיל, הכולל לעיסה טובה, נשימה טובה וחיוכים לכל עבר ובסופו של דבר זה הרבה יותר חשוב מאשר להתמודד עם צמד המילים 'שיניים תותבות'.

מצאו מרפאת שיניים טובה ואמינה ועשו לעצמיכם טוב!