ריצוף

מאמר זה פורסם ע"י elichairubin, בקטגוריה מוצרים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +


לא רבים יודעים זאת, אבל ריצוף זה אחד המקצועות העתיקים בעולם. כבר בימי קדם היה נהוג לבצע עבודות ריצוף ברמה מקצועית ביותר. יתרה מכך, במשך אלפי שנים היסודות של עבודות ריצוף לא השתנה כמעט בכלל. ריצוף כיום דומה להפליא מבחינת הטכניקה למה שהיה נהוג לפני אלפי שנים. אמנם חומרי הגלם השתנו וחומרי המליטה השתפרו, אבל בבסיס מדבר על אותה פעולת ריצוף. כמו כן יש לזכור כי פעולות ריצוף תלויות באיכותו של בעל המקצוע שמבצע אותן לא פחות מאשר באיכות
חומרי הגלם. מן הבחינה הזאת, אין כמעט הבדל בין שיטות העבודה של אז לבין אלו הנהוגות כיום. הריצוף למעשה מהווה מלאכה שעוברת בין הדורות ללא שינויים דראסטיים. גם בעידן הטכנולוגי שבו אנו נמצאים עדיין לא השכילו לפתח מכונה לריצוף. כלומר, התלות במשאב האנושי עדיין רלוואנטית כיום כשם שהייתה לפני אלפי שנים.


ריצוף של אומנים


כיום נהוג להפריד בין מי שמתמחה בביצוע של עבודות ריצוף סיטונאיות לבין מי שמתמחה ביצירת עבודות מיוחדות. יש נישה שלמה של בעלי מקצוע שמתמחים בהוצאה לפועל של מיזמי ריצוף ייחודיים. המדובר על ריצוף של פסיפסים מרהיבים שעוצבו בידי מעצבים או בדי מזמיני העבודה. ריצוף אומנותי מעניק לחלל שבו הוא ממוקם מראה ייחודי ומקורי. בהרבה מקרים באמצעות ריצוף אומנותי ניתן לשדרג ולהעלות את שווי הנכס. מבחינה וויזואלית מדובר על מראה שכמעט כל קונה או דייר פוטנציאלי מתרשם ומתלהב ממנו. ישנה מגמה כיום להכניס אלמנטים אישיים כמו סמל משפחתי או אלמנט שמאפיין את המשפחה לתוך אותם פסיפסים. כך שגם בעוד שנים ניתן יהיה לספר באמצעותו את הסיפור של דיירי הבית.


ריצוף ורצף


כאשר עומדים בפני עבודת ריצוף כדאי לקחת בחשבון שני דברים. האחר, זה בחירה חכמה של חומר הגלם שישמש אתכם לביצוע מלאכת ריצוף. השי זה בחירת בעל המקצוע שיודע לבצע עבודת ריצוף בצורה מקצועית. לא מעט פעמים אנשים רוכשים אריחי ריצוף איכותיים אבל מפקידים את מלאכת ריצוף בידי בעלי מקצוע קלוקלים. חשוב אם כן לזכור כי ריצוף זה כמו טנגו. צריך גם חומר גלם טוב וגם בעלי מקצוע טובים. האחד לא יכול להתקיים ללא השני. ריצוף זה מכלול שחייב שכל אחד מחלקיו יתרום את חלקו לסך שיוצר את השלם. בכל מקרה, גם במידה והעבודה שעשו עבורכם איננה משביעת רצון, תמיד ניתן להביא בעל מקצוע לטובת מקצה שיפורים. ריצוף תמיד היה ותמיד יהיה בר החלפה.


חפשו שיש רזיאל בגוגל - חברת ריצוף מובילה בישראל