בילוי תרבותי מסוג אחר: מרכז נא לגעת

מאמר זה פורסם ע"י shai.regev, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

מרכז נא לגעת ממוקם באיזור נמל יפו, הוא מרכז בילוי והדרכה שמהווה מקום מפגש בין אנשים חרשים ועיוורים לבין הקהל הרחב. במרכז עובדים חירשים ועיוורים כמלצרים, כשחקני תיארטון ובתפקידים נוספים. במרכז תוכלו למצוא:
בית קפה קפיש- הינו בית קפה כשר וחלבי שמציע מגוון של מנות, ארוחות בוקר, סלטים, ארוחות קלות, פסטות, דגים , קינוחים וקפה משובח. בבית הקפה יארחו אתכם
המלצרים החרשים וכבדי השמיעה וישוחחו אתכם בשפת הסימנים.
מסעדה- שנקראת 'בלק אאוט', היא מסעדת חושך. מלצרים עיוורים ילוו אתכם עם כניסתכם למסעדה ויגישו לכם מנות שתאכלו בחושך. ההתנסות הזו, תאלץ אתכם להתרכז, להתגבר על החשש הראשוני ולאכול 'בעיניים עצומות'. המסעדה מציעה תפריט צמחוני ותפריט דגים.
תיאטרון- אשר הוקם מתוך המחשבה לשלב אנשים חרשים-עיוורים בחברה, ואכן במקום מועסקים חירשים ועיוורים כשחקנים, כמלצרים ובתפקידים נוספים. השחקנים מקבלים את ההזדמנות לתרום ולבטא את עצמם באמצעות האמנות. הערך של תיאטרון שכזה הוא כפול: הן בהזדמנות שהוא מעניק לאנשים חירשים ועיוורים והבמה שהוא נותן להם לבטא את עצמם והן לנו כצופים שנתרמים מן המפגש שמאפשר לנו לחוות דברים קצת אחרת, להיכנס לעולם שונה מזה שאנו חווים ביומיום ולהיות מופתעים מהעושר שנחשף בפנינו בעולם שבו מוטלת מגבלה על חושינו. המופע הראשון שהועלה בתיאטרון וברחבי הארץ נקרא 'אור שומעים בזיג זג'. המופע זכה להצלחה רבה שבעקבותיה יצא לסיבוב הופעות ברחבי העולם: בקנדה, ארה'ב ושוויץ. המופע השני שמוצג אף בימים אלה הוא
'לא על הלחם לבדו' שזכתה אף היא להצלחה ולביקורות מצויינות. הצגה נוספת שמועלית בימים אלו היא הצגת הילדים 'נסיך תרנגול' המיועדת לגילאי 5-11, ההצגה מספרת על נסיך שיום לפני חתונתו מתחיל להתנהג כמו תרנגול... הצגה משעשעת עם מוסר השכל! השחקנים הם חלק מצוות המלצרים החרשים והעיוורים במרכז.
לסיכום, אני ממליצה לכל אחד לבקר במרכז 'נא לגעת' ולהנות ממה שלמרכז יוצא הדופן הזה יש להציע. זו הזדמנות נפלאה לתרום בנוכחותכם כמבקרים במרכז ולא פחות להיתרם מהמפגש המיוחד שנוצר באוירה נעימה ומאפשרת. התיאטרון, בית הקפה והמסעדה נותנים לנו הזדמנות, פותחים לנו צוהר למפגש עם עולם שאינו מוכר לנו בדרך כלל. עולם שבו אנו נדרשים לחדד את החושים, להקשיב, להאט. הנחות ומבצעים על המופעים וההצגות במרכז תוכלו למצוא גם באתר גרופון.