אכסניית נוער

מאמר זה פורסם ע"י retoohsgel, בקטגוריה אטרקציות ואירועים, בתאריך .

מאמר זה מדורג 5 כוכבים

שתף בפייסבוק שתף בטוויטר שתף בגול +

אכסניית נוער - אירוח ולינה

ממש בדומה למלון או בית הארחה שמציעים שירותי לינה, אוכל ושאר פעילויות כך גם מקומה של אכסניית נוער הולך ותופס תאוצה בקרב מקומות האירוח הסטנדרטיים. יש אנשים שעשויים להירתע מן העובדה כי הם צריכים ללון באכסניה לא במלון, אך אם נניח את הדעות הקדומות בצד, נוכל לראות כי ישנן אכסניות נוער רבות שמתנהלות כמקום איכותי, שלא נופל ברמתו מזה של בית הארחה או מלון. אכסניית נוער היא שם כולל למקום מגורים, בעיקר למטיילים בארץ ובעולם. האכסניות נחשבות לזולות יותר ממקומות לינה אחרים, זאת משום שבמקרים רבים חדרי השירותים שלהן משותפים והחדרים עצמם יחסית פשוטים.

אכסניית נוער בארץ ובעולם

נהוג לחשוב או לשער כי אכסניית הנוער אכן משמשת למקום של לינה ואירוח לצעירים, אולם לא רק צעירים ניתן למצוא מתארחים באכסניית נוער, אלא גם מטיילים ואורחים בגילאים שונים.

אכסניות יכולות להיות שונות באופיין ומהותן בכל מקום בארץ ובעולם.

בחו'ל ניתן למצוא בעיקר אכסניית נוער שהיא חלק מרשת גדולה של אכסניות הפזורות ברחבי המדינה. אכסניות כאלה יושבות למעשה תחת גוף אחד שמפקח עליהן ומנהל אותן. ישנן אכסניות שמגדילות לעשות ועובדות מול ארגונים מרכזיים שמאפשרים לתת למטייל המשתמש בהן הנחות משמעותיות בלינה באכסניות אלו.

בארץ, ניתן למצוא את רוב אכסניות הנוער ביישובים רחוקים שנמצאים בקרבת אתרי טבע ומורשת מרכזיים. אכסניות אלו קרויות: 'בתי ספר שדה'. בערים הגדולות יותר בארץ, ניתן גם כן למצוא אכסניית נוער שמיועדת למטיילים שהם לרוב תיירים שמגיעים בקבוצות. באופן טבעי, האכסניות יהיו ממוקמות קרוב לאתרי תיור מרכזיים בעיר. כמובן שישנן גם אכסניות שנמצאות רחוק יותר מן האטרקציות המרכזיות ומטבען הן זולות יותר.

באכסניות נהוג למצוא בכל חדר ריהוט בסיסי הכולל מיטות קומותיים. הדגש הוא על ניצול מרבי של חלל החדר שיוכל להכיל כמות גדולה של מטיילים או אורחים. בנוסף יהיו בהן שולחן, מדפים או ארונות אכסון. באכסניות ניתן להזמין מקומות ללינה מראש, אך במקרים רבים, מטיילים שהגיעו כעוברי אורח יכולים למצוא חדרים רבים זמינים עבורם לשהייה. פרסום על אכסניית נוער נמצא בכל מקום תיירותי. החל משלטים גדולים שמכוונים למקום עצמו וכלה בפרסום באמצעי מדיה שונים כמו עיתונות ואינטרנט.

אכסניית נוער ורשת האינטרנט

מאז שרשת האינטרנט החלה לתפוס תאוצה כמקור מידע אמין, מהיר ומדויק, ניתן למצוא כמעט לכל אכסניית נוער אתר אינטרנט מסודר ומפורט. דרך אתרים אלו ניתן להזמין מקומות מראש, להתרשם מהאכסניה עצמה וכן מהסביבה שבה היא שוכנת. ברשת האינטרנט ניתן למצוא גם ביקורות והמלצות של גולשים על כל אכסניית נוער ששהו בה.